| Chryssuu a întrebat:

..mama are ulcer varicos deschis la gamba stanga si o ustura ce ar putea face ca sa nu o mai usture asa de tare? Fundoiihappy

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
Abh
| Abh a răspuns:

Plaga trebuie dezinfectata cu apa oxigenata, apoi torni pe ea o solutie de Cloramina( la un flacon de 500ml ser fiziologic pui 4 tabl; ete de Cloramina B), lasi la aer plaga15 min si apoi aplici Actovegin crema, dupa care pui pansament steril. Pansamentul se face o data pe zi daca plaga nu e infectata si de 2-3 ori pe zi daca plaga supureaza. Toata treaba te costa in jur de 30 RON si efectul e extraordinar. Multa sanatate!

| Bijou a răspuns:

Se poate aplica inainte Aloe First http://forever-aloe-vera.eu/produs/494, iar apoi fara a se face masaj se aplica o crema cu peste 80% aloe vera http://forever-aloe-vera.eu/produs/502