| TwiSt1997 a întrebat:

Salut.Am fost azi la strand si m-am inrosit foarte tare, si ma si ustura.Cum as putea sa nu mai fiu rosu pe fata pana maine si sa nu ma mai usture?

Răspuns Câştigător
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Aplică iaurt simplu, mai ales pe față, iar după o jumatate de oră te clătești cu apă rece. Iaurtul calmează simptomele de arsură.
http://i.imgur.com/LXTTDlb.jpg
Roșeața din obraji, și cea de pe corp, se va retrage de la sine, pe parcurs. Durează aprox. o săptămână...
Ce să mai zic? Important e să nu te doară, că în rest, te-ai bronzat, cât pentru toată vara! : ))

1 răspuns:
| Madayna a răspuns:

Trebuia sa-ti dai cu crema de protectie cand ai fost la strand iar cand veneai acasa, faceai un dus si te dadeai cu o crema de dupa plaja calmanta.