| walkingskeletons a întrebat:

Am o vanataie umflată si vanata de 3 zile si am aplicat gheata si unguente si felii de cartof si tot nu se dezumfla, chiar daca vanataile din jurul acesteia isi pierd culoarea si pielea revine la normal. Ce as putea face si in cat timp mi as putea reveni pentru ca incep sa am niste crize existentiale in legatura cu aspectul meu

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| JustDeedee a răspuns:

Salut! Daca au trecut deja 3 zile, cred ca e cel mai bine sa consulti un medic. Daca nu ai posibilitatea momentan, incearca la o farmacie. Explica personalului de acolo problema si o sa-ti dea provizoriu o crema cel mai probabil.

| Dragobeta a răspuns:

Cand te-ai batut nu ai avut criza existentiala?
Ce unguente ai dat?
Daca inca e umflata mergi la medicul de familie. Iti va prescrie ceva in functie de vede acolo.