Întrebare recomandată | anonim_4396 a întrebat:

Am observat uneori ca am ceva alb in virful sînilor, e mai gros ca lichidul, si-i in cantitate foarte mica ce poate fi? accentuez ca sunt virgina!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

NU ai de ce să te îngrijorezi!

Având în vedere că ai 18 anişori şi NU ai alte simptome care să "deranjeze" ( dureri de sâni, noduli sau unele secreţii persistente, de culoare galben-verzuie ), NU ai de ce să fi neliniştită.

Acele "biluţe" albe gelatinoase sunt ceva normal şi apar datorită faptului că se "curăţă" periodic canalele sânilor.

Este o problemă/infecţie DOAR atunci când secreţia este persistentă şi are o culoare galben-verzuie ( puroi ).

Deci, fi LINIŞTITĂ că NU este nici o problemă.

Toate cele bune.

4 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Este bine să te vadă cel puțin medicul de familie!
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Buna!
http://www.csid.ro/health/tot-ce-trebuie-sa-stii-despre-sfarcuri-3705833/
Mergi la medic daca te ingrijoreaza.
Te pup!

| Xtasy_Marshal_1992 a răspuns:

Buna. Poate fi doar o dereglare a glandei mamare ( cea care produce laptele ), chiar daca nu esti insarcinata. Insa in rare ocazii acest simptom este cauzat de cancerul mamar. Te-as sfatuii sa consulti un medic

| valentinadafy a răspuns:

Cred ca ar trebui sa vizitezi un doctor