| saby26 a întrebat:

Am oprit pastilele anticonceptionale in luna mai pentru ca ne dorim un bebe dar nu am ramas insarcinata nici pana acum. sa fie oare din cauza pastilelor? am luat timp de 5 ani cu intreruperi f scurte de cate 1-2 luni. ovulatie am ca am facut teste de ovulatie in perioada fertila dar totusi nu am ramas.sotul meu nu are cum sa aiba probleme pentru ca mai avem un copil.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Abh
| Abh a răspuns:

Sigur ca da, organismul tau a fost "dirijat" timp de 5 ani, hormonal vorbind. Acum trebuie sa reinvete singur sa se autoregleze. Daca ecografic totul e in regula, sfatul meu este sa nu te impacientezi si sa ai rabdare.

| saby26 explică (pentru Abh):

Mersi si deja simt ca m-am mai linistit voi lasa totul sa fie cum vrea d-zeu

4 răspunsuri:
Abh
| Abh a răspuns:

Ai rabdare, unele femei nu raman imediat gravide. Ar fi bine sa faci un consult ginecologic insotit de o ecografie pentru a vedea care e starea organelor tale genitale interne.

| saby26 explică (pentru Abh):

Am facut mai multe echo inainte de cm dar si dupa cm ca atunci se vad organele mai bine am facut si edovag.totul cica este o.k.dar acum nu mai am cm la 28 cum aveam acum am la 36-37 de zile de asta oare mi s-a dereglat tot de la pastile? poate ca sunt si prea obsedata de asta nu se intampla

Abh
| Abh a răspuns:

Sa ai noroc!