| eu_3300 a întrebat:

Am pe frunte niste bubite mici si toata fruntea e rosie sunt cosuri? zineritul este bun?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| 3thera a răspuns:

Cand aveam cosuri foloseam si eu zinerit.
Dar doar cu zinerit nu o sa treaca, zineritul doar le usuca si mai usuca tenul gras(dar nu e bine sa-ti dai pe toata fata cu el, doar pe cosuri).
Daca intr-adevar sunt cosuri, foloseste Normaderm de zi si noapte de la Vichy. Cele mai bune creme pentru cosuri EVER, mie mi-au trecut cu alea si altora la fel.inca mai imi dau doar asa noaptea ca sa fiu sigura ca nu o sa-mi mai apara si sa am si tenul frumos.

http://www.vichyconsult.ro/normaderm

Oricum, depinde acum de tenul fiecaruia.Esential e sa iti ingrijesti foarte bine fata si nu o sa ai multe probleme.

| KatVonB a răspuns:

E bun. Ceea ce conteaza e sa iti pastrezi tenul curat.Sa te speli bine, si sa folosesti mereu prosopuri curate.