| anonim_4396 a întrebat:

Cum am stat la soare la fata is rosie si mi-au aparut cateva bubite mici pe frunte,cred ca sunt cosuri, doar ca mai mici. Cum scap de ele foarte repede?

Răspuns Câştigător
| KDily a răspuns:

Iti sugerez sa iti cumperi de la farmacie sapun cu sulf.Nu costa mult ( aprox. 6 lei) si e natural si foarte benefic.Trebuie sa te speli cu el pe fata si sa freci bine in zona afectata apoi sa clatesti cu apa calduta.Trebuie sa te speli de trei ori pe zi ( dimineata, dupa amiazasi noaptea inainte de culcare). Ca sa grabesti putin "procesul" ai putea sa iti faci si ceai de galbenele si cu un tamponel aplici ceaiul pe zona afectata.Lasi sa actioneze vreo 5 minute apoi poti sa te speli cu apa calduta.E important sa te stergi cu un prosopel curat nefolosit sau chiar cu un prosopel de unica folosinta. Sper ca ti-am fost de folos!:*

3 răspunsuri:
| KDily a răspuns:

Ai scapat de cosuri pana la urma?

| maximrobertalin a răspuns:

Foarte repede nu ai sa scapi doar daca vri sa le spargi succes

| Dedesmille a răspuns:

Da-te cu **** pe fata. Ce puii mei sunt niste cosuri, dispar ele straight face