| ClassyDog a întrebat:

Am pete maro-deschis pe gat de la ce este? o alergie ceva?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| PetLover a răspuns:

Eu de obicei fac de astea de la soarebig grin

| Marian619 a răspuns:

Inseamna ca ai cancer

| eu17 a răspuns:

Salut. poate fi intr-adevar alergie, dar poate fi si ciuperca luata din diferite medii( nu stiu bazin, de exemplu) cel mai ok e sa iti iei trimitere de la medicul de fam. si sa mergi la dermatologie. e mai bine sa incepi acum decat( in ipoteza in care e ciuperca sa se intinda) o zi buna.

| andreeairimia a răspuns:

Marian...cum e posibil sa ii spui omului asa tampenie? BadBoy91 ori sunt de la soare ori esti alergic.Insa iti pot spune ca si mama mea are de ceva ani astfel de pete si sunt de la ficat.

| Mirel_8882 a răspuns:

Posibilitate de probleme la ficat...consulta un doctor!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu te speria. ori alergie ori sa ai alunitze. http://www.mabella.ro/Frumusete/Page-13.html citeste si calmeaza-te

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Alergia provoacă prurit (mâncărime).
Te-ai expus la soare fără cremă de protecție?
Poate fi o afecțiune dermatomicotică, o afecțiune internă, etc.
Mergi mâine la medicul de familie pentru investigații.
Pa, pa.