| anonim_4396 a întrebat:

Am facut ALERGIE la untul de cacao pe care l-am aplicat de 5 zile la rand pe fata pentru hidratatrea pieli, am niste pete maro, cu ce le pot indeparta?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| PeFuga a răspuns:

Cu timpul! Pielea se va regenera si petele se vor estompa in timp. Daca iritatia a fost prea puternica e posibil ca urme vagi sa ramana pentru o perioada lunga de timp. Incearca sa nu mai agresezi tenul pana se reface. Mergi la farmacie si cere sfatul pentru o crema specila pentru asemenea probleme.

4 răspunsuri:
| Exaizo a răspuns:

Spirt, șmirglu, perie de sârmă, eventual niste acid. Sau cel mai simplu, un cuțit.

| anonim_4396 explică (pentru Exaizo):

Un bisturiu pentru interventia chirurgicala ce ti-ar trebui la cap!

| Exaizo a răspuns:

Hei Mari, calmează-te. Eu nu te-am jignit, atunci tu de ce o faci? Si totusi tu esti cea care a cerut un raspuns.

| anonim_4396 explică (pentru Exaizo):

Da am cerut un raspuns dar nu unul la misto...