| lary_8888 a întrebat:

mi-au aparut niste pete asa maro.de fapt sunt maro deschis si sunt mici. sunt pe umar. ce credeti ca pot fi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| bobby_7474 a răspuns:

Sint pete din cauza foliculinei,nu este nimic grav,o sa-ti mai apara insa nu ai ce sa le faci,cum inaintezi in virsta cum vor aparea mai multe, asta este imbatrinirea, este un proces pe care din pacate inca nu-l putem impiedica

| ZEU93 a răspuns:

S-ar putea sa fie ciuperca de piele atunci trebuie tratata cu unguent, si trece repede big grin

| adelle23 a răspuns:

Probabil... este o depigmentare, de exemplu de la soare. si eu am si sper sa treaca cu timpul. o gasesc sexy oricum laughing :*

| DyNo a răspuns:

Si mie mi-au aparut acele pete, dar sunt in jona unde pica bretelele. Nu sunt sigur ca ar fi ceva grav pentru ca pe mine nu ma deranjeaza. Te sfatuiesc sa mergi la medic. Uite id-ul meu aici pentru a vorbi mai pe larg: ioan_4all.

| abernader a răspuns:

Ar putea fi Pitiriazis verzicolor, ceea ce se trateaza cu Nizoral unguent, dar ideal este sa consulti medicul!

| GothyVanGoth a răspuns:

S-ar putea ca de la soare sa se faca mici pistrui mai ales daca ai o piele sensibila care expusa numai un pic la soare sa fie usor afectata big grin Pt mai multe detalii ar trebui sa te duci la un dermatolog.