| andreeeeeeeea a întrebat:

Am picioarele si mainile tot timpul reci, chiar daca e vara chiar daca am si 3 perechi de sosete? ce pot sa fac?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| gHelena a răspuns:

Buna, Andreea. Cel mai probabil ai o circulatie periferica deficitara si de aceea te confrunti cu aceasta problema. Sunt recomandate baile calde cu saruri marine, masajul. Eventual, poti merge si la un medic specialist, care e mai in masura sa iti recomande un tratament. Ai grija de tine.

10 răspunsuri:
Elianna
| Elianna a răspuns:

Trebuie sa cauti ceva pentru inbunatatirea circulatiei periferice.
http://www.medreflexline.ro/detalii.aspx? maini_si_picioare_reci

| danutza_2917 a răspuns:

E din cauza circulatiei periferice proaste, asa ca solutia ar fi suplimente care sa imbunatateasca aceasta circulatie http://aloeveraforever.ro/produse/suplimente-nutritive/forever-ginkgo-plus si miscare (fitness, alergare, sala, dansuri).

| alexgogo a răspuns:

Poate ai hipersensibilitate la frig, poate ai circulatia sanguina proasta... bea si tu un ceai de ceva si mergi la medicul de familie, poate te-ajuta cu ceva (de fapt sigur).

| sweetlollypop a răspuns:

Scoate-ti sosetele (pentru ca ele daca sunt reci mentin frigul ) si lipesteti picioarele si miimile de ceva calt incalzesteti sosetele si punetile in picioare

| trustbogdan a răspuns:

Asta e din cauza circulatiei sangelui, consulta un medic, nu te speria, e ceva genetic cred

| HaiHui4Ever a răspuns:

Sa mergi la medic, iti va da medicamente pentru o circulatie mai buna.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poate nu ai circulatia sangelui foarte buna in maini si picioare, totusi nu ai specificat daca le ai reci dintodeauna sau doar ce un timp, ai putea sa iti intrebi medicul de familie

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Denota ca stai prost cu circulatia

| maniac a răspuns:

Mai puneti o pereche de sosetelaughing

| ydaa a răspuns:

Si eu sunt la fel iti circula sangele greu mie asa mi s-a zis acumaa nu stiu ce poti sa faci in legatura cu astaa nu sunt sigura 100%ca ai aceeasi problema ca minethinking