| anonim_4396 a întrebat:

Uneori am mainile reci, sau picioarele...de la ce poate fii asta?

5 răspunsuri:
| thegatekeeper a răspuns:

Se poate sa ai circulatia sangelui proasta. Si mie mi se intampla la fel: cum scade temperatura sub 25 de grade, cum ma trezesc cu picioarele reci (mai rar mainile) si nu pot face nimic in legatura cu asta.

| PrecioussGirl a răspuns:

Si mie mi se intampla asta. e din cauza circulatiei sangelui. nu este ceva grav. depinde de la persoana la persoana. unii au o circulatie mai buna altii nu. eu asa stiu.

| eurynomus a răspuns:

Sitem circulator periferic deficitar

| Madalina84 a răspuns (pentru eurynomus):

What? poti vb pe romaneste?

| Fabianmarian a răspuns:

Mainile, picioarele, urechile si nasul sunt extremele corpului, e normal ca cateodata sa iti fie reci.