| Simmy a întrebat:

Am pielea uscata pe picioare, si vreau remedii naturale. cremele nu functioneaza pentru mine, nici nu imi place sa le folosesc deoarece au parabeni, parfum si multe substante chimice care daca nu sunt cancerigene, sunt daunatoare pielii. am pielea se pare sensibila, si pe ea se vede orice produs folosit, ca fiind unul prost, ca asa sunt astea comerciale in special. va rog sa-mi dati sfaturi ce as putea folosi, produse naturale, ce se pot prepara acasa, nu cumparate gen creme "naturale". as dori pentru toata pielea, nu doar pentru cea de pe picioare. multumesc si cum se zice... dau fundita? whatever, just help me. thanks

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| Lucaci a răspuns:

Pai depinde ce varsta ai si pentru niste sugestii poti sa te uiti la Dr. OZ in fiecare seara de la ora 22:00-23:00 ca sunt inforamtii despre chestii dinacestea

| nuta a răspuns:

Uleil de masline este un ulei hranitor
inainte si dupa ce te epilezi, fa-ti o masca pe picioare de ulei de masline

| Simmy explică:

Da, prin deductie logica e deshidratata... si chiar nu m-am gandit sa beau lichide... chiar nu stiam ca asta e problema. laughing va rog raspunsuri folositoare

| Evelina_Eva_1984 a răspuns:

Eu iti recomand exact ce am primit de la doctorul dermatolog si chiar a functionat incredibil de bine pentru piele uscata si crapata. este vorba despre lotiune protectoare de la Gloves In A Bottle care chiar functioneaza foarte bine.

| Somebody2538 a răspuns:

Daca ai pielea uscata e posibil sa iti fie dezhidratata. Iti sugerez sa bei mai multe lichide.