| MoroșanuGigi324 a întrebat:

SALUT TPU!
Ce creme și remedii naturale aș putea folosi pentru pielea uscată/crăpată la coate și care ar fi cauza acesteia?
Mulțumesc anticipat!

3 răspunsuri:
| RxTx a răspuns:

Bea multa apa ceaiuri lichide
Sa faca 5 litri / zi

Apoi fa munca fizica sfara in sosre mults munca fizics mergi la descarcat si incarcat saci cu ciment nisip la sapat

Si vri vedea ca daca transpiri ore înșir zile la rând
Pelea pe unde si transpirat dar asa sbubdent sa curga apele de pe tine râuri râuri

Se va face exact cstifelata si moale fină plăcută la atingere exact ca de bebeluși

Ferestete sa stai intr-un loc soarele este periculos daca trandavesti la soare

Dar daca te misti repede si te ia din toate oartilr si mai alterezi cu umbră si muncesri cand la soare cateva minute cand la umbra cateva minute

Sa vezi tu ce pirle frumoasa o sa ai doar cu apa

Bei apa si o scoti prin piele

| Iamlolanoah720 a răspuns:

Nu stiu de ce ai pielea « uscata/crapata » la cot dar cred ca este dezidratarea incearca balsamul de galbenele sau vaselina e foare buna