| Evelyne13 a întrebat:

Am primit niște plicuri de Polase (magneziu + potasiu) efervescent din Italia. De câte ori pe zi se ia? La ce ajuta?

PS: fără comentarii răutăcioase care nu își au rostul, va rogwinking

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Evelyne13 explică:

Din care știu, daca ti-e pofta de ciocolata înseamnă ca ai lipsa de magneziu in corp si eu am aproape zilnic

| ALGator a răspuns:

Nu lua deloc pentru ca nu ai motiv. Faptul ca "ai primit" nu e un motiv serios. In general, nu te incurca niciodata cu ceva daca nu ai probleme si atunci o persoana care stie ce spune (medic) iti recomanda.
Pentru cultura ta generala numai, e bine sa incerci sa citesti ce scrie pe ambalaj (italiana se poate traduce pe internet pe translate.google.se). Apoi poti sa cauti pe internet denumirea respectiva. Doar pentru cultura ta.
E mai bine de 1000 ori sa NU iei decit sa iei.
Chiar daca "am primit" inseamna ca ti-a dat un medic (la consultatie) tot nu trebuie sa iei daca nu esti sigur ca ti-a spus cum trebuie luat.