| anonim_4396 a întrebat:

Am primit o minge in cap la sport(chiar in crestet daca are send ce zic) foarte tare. pe mine de obicei ma doare foarte tare capul chiar si la cea mai mica lovitura la cap, dar de data aceasta chiar m-a uimit ca nu m-a durut capul.

A doua zi de dimineata nu am mai putut sa dorm deoarece cand m-am intors de pe o parte pe alta in pat am ametit rau de tot si m-am intors de cateva ori si m-a apucat o ameteala cum nu am mai simtit niciodata.Ce sa fie?

Si cand m-am imbracat pentru scoala ma lua amateala... Ar fi cazul sa le spun parintilor? Credeti ca e ceva grav? Multumesc mult pentru raspunsuri! dau funda.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| RCristofor a răspuns:

Da,ar fi cazul ca le spui parintilor,nu este de glumit cu ameteala dupa o lovitura la cap. Nu trebuie sa te panichezi,nu ar fi ceva grav, dar iti recomand sa consulti un medic, eventual o sa-ti faca un motograf, nimic mai mult. Sper ca ti-am fost de ajutor, funda te rog.

4 răspunsuri:
| Azµre a răspuns:

Este cazul să spui părinților, pot apărea complicații datorită unui traumatism craniu cerebral închis.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ar fi cazul sa consulti un medic pana nu este prea tarziu.

| karsivan a răspuns:

Este ingrijorator faptul ca ai ameteli, nu este ok, asa ca le spui urgent la parinti si mergeti la doctor, nu este obligatoriu sa fie ceva grav dar este de luat in seama.

| Musca_Robert_Alexandru_1971 a răspuns:

Spune-le parintilor e cea mai buna cale (probabil ca ai avut parte de un soc dar se va rezolva)