| Florescu_Monica_1969 a întrebat:

Am putina apa in ureche si vreau sa o scot,fiindca sunt la mare,va rog ajutati-ma,nu ma doare, si am incercat chestia cu saritul intr-un picior ❤

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| WolfgangKreutzfeldt a răspuns:

Prinde de ureche ( unde pui cercelul ) si trage ușor in jos. Daca nu merge prima metoda încearcă cu un betisor de urechi.

| barosanu69 a răspuns:

Baga un pai pe ureche si trage din el ca atunci cand bei suc

| djrex122 a răspuns:

Dă din cap dintr-o parte în altă, înclinând ușor capul în partea afectată, pentru ca apa să iasă. Înclină, apoi, capul în partea în care ai apă și lovește urechea cu palma, pentru a forța eliminarea apei.

| AAAlinnn a răspuns:

Prindete de nas și sufla pe el fără sa scape aer. Ar trebuii sa mearga. Eu asa fac

| Venus21 a răspuns:

Ai încercat să introduci ușor bețișoare se urechi sa absoarbă apa?