| riker21 a întrebat:

Salut am o problema cred ca mi-a intrat o aschie in picior nu sunt sigur dar doare chestia e ca nu e ca o aschie normala mica care sa o scot cu acul sau unghiera de fapt nu stiu sigur daca mi-a intrat dar am o gaura in picior de cativa mm si nu vreau sa aud de doctor vreau sa va intreb fiindca am citit pe un site care spunea ca lemnul se dizolva in organism ce ziceti ce ar trebui sa fac in afara de doctor

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| cosminjuve a răspuns:

Salut, poti lasa acea schie in picior in cateva zile sa va face puroi si va iesi singura dar este destul de dureros, ce zici daca ai incerca sa te freci cu o punga de gheata ca sa iti amorteasa locul iar dupa aceia sa incerci sa te uiti mai atent si daca e aschie scoato cu un ac!

| riker21 explică:

Nu conteaza am rezolvat am pus coaja de banana deasupra si in 2 zile s-a dizolvat