| MaRyUkK a întrebat:

Buna acum 5 minute am iesit de la dus, si la dus cred ca mi-a intrat putina apa-n ureche cred ca mi s-a infundat, si am incercat "trucul" cu saritul intr-un picior si cu mana la ureche, de multe ori si era sa cad in cadalaughingDar in zadar... am dat si cu betisoare, si nimic simt ca e ceva acolo. Ce sa fac?

5 răspunsuri:
| AnonimGirl a răspuns:

Este apa doar. Nu te ingrijora. Apa se evapora, stii asta prea bine. Se va evapora in cateva saptamani si nu vei mai avea urechea infundata. Funda?

| Rocsaanna a răspuns:

Pai nu stiu... poate e doar o senziatie najpa...incearca sa te sterzi cu prosopul, mult noroc
fundita?big grin

| Leylla a răspuns:

Mie cand mi se intampla asta, imi aplec capul intr-o parte(in dreapta sau in stanga, in functie de ureche) si cu mana
"ma bat""laughing pe urechea care nu are nimic si scutur incet capul. E greu de explicatlaughing. Sper ca ai inteles.

| justme2025 a răspuns:

Trebuie sa astepti si se va desfunda singura. mie mi se intampla de obicei asta cand mergeam la mare. atunci aveam urechile infundate mereu pentru ca ma bagam si cu capul in apa. mie mi se desfundau in special noaptea.
Stai linistita nu ai nimic in ureche decat apa si nu ti se va intampla nimic.

| bulin a răspuns:

Lasa betisoarele ca iti afecteaza timpanu si mai mult impingi apa. nu faci nimic repeta trucul daca tot asa simti mergi la ORL si iti vor scoate medicii de acolo apa nu te va durea cu un mic tubulet se rezolva si nu te speria!