| ioanaa899 a întrebat:

De ceva timp am ameteli groaznice, stari de oboseala. nu am pofta de mancare... uneori in curge sange din nas zile la rand... Oare e anemie? Anemia e grava?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Pot fi multe lucruri. Anemia este de obicei simptomul unei alte boli, mai grave sau mai putin grave. Ar trebui sa te vada de urgenta un medic si sa incepi sa-ti faci analize si investigatii.

5 răspunsuri:
| InoKo a răspuns:

Dupa cum a spus si brigaela, pot fi mai multe cauze.anemie,tensiune...dar nu poti conta doar pe parerile noastre.trebuie parerea unor analize bune si a unui specialist.

| catalin188 a răspuns:

Anemia este lipsa de fier din organism. Fierul in organism fixeaza hrana in sange. Este posibil sa ai anemie cel mai bine e sa-ti faci un set de analize.

| Candice a răspuns:

Mai bine mergi la un doctor.

| CelMaiBlogger a răspuns:

Salut.Sa fi anemic nu este chiar atat de grav. Dar dupa cate ai spus tu aici, trebuie neaparat sa te consulte un specialist. E ceva mult mai grav.Mult noroc

| luvme a răspuns:

Cred ca este anemie. cel mai bine fa niste analize ale sangelui! in cazuri grave anemia poate duce la lucruri mai serioase!