| AlleAllexandra1 a întrebat:

Am racit! cum pot sa scap de raceala foarte rapid?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Akid a răspuns:

Bea ceai mult. Bea un fervex. Bea un nurofen forte si fereste-te de frigbig grin

4 răspunsuri:
| pwp a răspuns:

Nurofen raceala si fructe si multe ceaiuri (e bun Fervex-ul dar oribil la gust laughing )

| anacolda a răspuns:

Cu miere, propolis, laptisor de matca si tamaioara(tinctura). Si multa lamaie sau vitamina C.
http://www.vindecarenaturista.blogspot.com

| MihaelaMykydutza a răspuns:

Medicamente precum coldrex, ceaiuri dimineata si seara, mancare calda, sosete cu otet pentru scaderea febrei, odihna stai mai mult in pat, si nu mai iesi asa de mult pe afara.Sanatate!

| AlleAllexandra1 explică:

Multumesc pentru sfaturi!