| anonim_4396 a întrebat:

TPU, am nevoie de ajutorul vostru!
Am o problema si nu stiu cum sa o rezolv.
Astazi am racit, iar maine trebuie neaparat sa merg undeva si nu stiu cum sa scap de raceala pana maine! As dori sa imi spuneti cum sa scap de raceala foarte rapid!
Va multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Glumeț. să te încălzești. atunci nu vei mai fi răcit.
Răceala e dată de viruși, te înțelegi cu ei să te lase în pace până poimâine. Să te legi seara la gât așa. O pânză muiată în apă rece, stoarsă, apoi una uscată peste ea. A doua să fie de culoare roșie, că de roșu fug bațilușii. Un descântec cu trei chibrite stinse, că s-ar putea să fie deochi care se manifestă ca răceală.
Serios, dacă ai răcit doar azi, este inceputul răcelii. Mâine s-ar putea
- să îți fie mai bine, cu o aspirină, un paracetamol, o vitamina C, un ceai cu lămâie, o felie de pâine în toaster pe poziția 5, frecată cu un cățel de usturoi, o inhalație cu aburi dintr-un vas cu apă fierbinte cu mușețel și mentă.

2 răspunsuri:
| Fintoiu_Alberto_1997 a răspuns:

Raceala dureaza intre 4 si 10 zile!

| Anonim9q5 a răspuns (pentru Fintoiu_Alberto_1997):

Inteleg, dar eu am nevoie sa imi treaca pana maine!