| anonim_4396 a întrebat:

Am racit in prima mea zi de mentruatie. Poate avea legatura cu scaderea imunitatii organismului?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Da, poate avea legatura.

| i_love_you_and_i_am_cool a răspuns:

Da se poate.organismul tau se curata intr-un fel si atunci e mai slabit pentru ca e si prima data. mie nu mi-a venit dar stiu cum e ca mama mi-a explicat.cati ani ai? vreau sa vad daca eu sunt de varsta ta si daca mai dureaza mult pana imi vine si mie.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Adaug: nu am menstruatie prima data in viata, am 22 ani.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Adaug: nu am menstruatie prima data in viata, am 22 ani.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bună.
Dacă ți-a scăzut imunitatea organismului trebuie să faci ceva în acest sens, adică o vizită la medicul de familie pentru investigații și tratament.
În perioada menstrei corpul este mai slăbit prin acea mică cantitate de sânge și ești foarte receptivă la infecții virale.
Mare grijă.
Pa, pa.