| ChristineChiflă a întrebat:

Am racit rau. Cum pot scapa de raceala cat mai repede posibil? straight face. Mentionez ca am 13 ani.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Esperança a răspuns:

Cum zice si Andrei, consuma vitamina C este foarte importanta. Mai ales fructele bogate in vitamina C cum e Pomelo, Lamaia etc.
Pe langa astea poti lua o aspirina sau Nurofen Raceala si Gripa si bea cat mai multe ceaiuri, indicat ar fi cu o lingurita de propolis si miere, daca ai.
Insanatosire grabnica!

4 răspunsuri:
| crmr a răspuns:

Daca nu poti ajunge la doctor intra p un forum medical cred ca TPU nu e dispensar sa nu primesti cumva sfaturi proaste

| andreidraga a răspuns:

Consuma :
-multe lichide
-multa vitamina C
-miere

| ChristineChiflă explică:

Va multumesc pentru raspunsuri ^^.

| kumichan a răspuns:

Bea cei cad cel mai bun ar fi de musetel dar mer si celelalte daca te ustura pe gat tare o lamie si inmoaie felia in putina miere si mananco si stai invelita la caldura pentru ca transpirand elimini toxinele.