| loveyou99 a întrebat:

Am racit (si eu si mama)... imi curge nasu si nu pot sa respir. am incercat cu picaturi dar nu merge. cine-va care ma poate ajuta? nu vreau sa ma duc la doctor

dau funda love struck:*

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| EmaS a răspuns:

Mie imi face foarte bine fervex.Este si pentru copii, si pentru adulti.Sanatate!

2 răspunsuri:
| tuGatita a răspuns:

Fervex, modafen (de baut)...parasinus. aspirin+c, iar pentru desfundat nasul olinth. e bun, dar mai bine ai merge la doctor ca iesi mai ieftin cu reteta. deci parasinus de vreo 4 ori pe zi cate una, bea seara fervex sau modafen dizolvat in ceai de menta sau musetel... pune-ti spray in nas si iti va trece. bea si ceai cu lamaie.

| DyaElla a răspuns:

Mananca un catel de usturoi pe zi
il imparti in 6 bucatele ( sa nu fie prea mare) si ti cate o bucatica de usturoi sub limba. mesteci acea bucatica timp de 3 minute, luand pauze scurte. mai stai 1 h si iei alta bucatica. procedezi astfel cu 3 bucatele, apoi spre seara le mesteci pe celelalte 3 la fel.
in 2-3 zile iti va trece