| Bia_6294 a întrebat:

Am racit tare, ma doare foarte tare gatul, aproape ca nici nu pot inghiti, iar amigdalele s-au umflat. Cum imi dau seama daca am puroi pe amigdale?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| bangau91 a răspuns:

Incearca sa faci "gargara" cu apa cu sare (fara sa inghiti apa cu sare, doar gargara) dupa asta ar trebui sa iti mai treaca din durerea gatului

| Anesia27 a răspuns:

Pe amigdale apar niste puncte albe. Ar fi bine sa mergi la medicul de familie, acesta stie cel mai bine.

| Senoritha a răspuns:

Du-te la doctor si consulta-te.happy