| VictorMihail1990 a întrebat:

de obicei când ma doare gatul, am o pielita ciudata pe amigdale, galbena... Asta dimineața nu aveam așa, dar acum câteva minute, am fumat o țigară, si pielita aia a apărut, credeți ca fumul mi-a deranjat amigdalele? Nu am aceea pielita lăsată pe care o ai la amigdalita cronica, o am de obicei când sunt răcit, dar fiind si răcit si am mai si fumat, este mai. Cum sa spun... găurită, credeți ca e de la fumat?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Caro34 a răspuns:

Iarasi tu... Iarasi fumezi... Tu esti asa amuzant! Eu ti-am zis ca fumatul e o mare problema si tot va trebui sa-l lasi pe viitor. Mergi la medic sa te consulte si sa nu mai ai si altceva. Te rog, este spre binele tau! TpU te sfatuieste, dar alegerea e mereu a ta. Are vreun rost sa te tot impotrivesti? Inevitabilul control medical tot vine; daca nu-i azi, va fi maine sau poimaine, dar tot acolo se va ajunge insa sa nu fie prea tarziu! Numai bine!

| VictorMihail1990 explică (pentru Caro34):

Oricum am decis sa ma las

1 răspuns: