| anonim_4396 a întrebat:

AM RAMAS INSARCINATA FOLOSIND SPERMICIDE PHARMATEX.IMI DORESC COPILUL DAR AM CITIT PE NET CA DACA STRUCTURA SPERMATOZOIDULUI A FOST AFECTATA DE SPERMICID BEBELUSUL SE V A NASTE CU PROBLEME. E ADEVARAT? VA ROG SA IMI RASPUNDETI CAT MAI REPEDE AM DEJA 8 SAPTAMANI DE SARCINA

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Doar un ginecolog iti poate spune exact. Exista intr-adevar riscuri pentru copil, dar trebuie sa vorbesti cu un medic pentru a afla cat de mari sunt aceste riscuri.

| elena a răspuns:

Draga mea, orice raspuns al nostru din p. d. v. medical este cenzurat, numai doctorul este cel care decide soarta voastra...Grabestete-te...la specialist... fara jena... te va intelege mai mult dacat iti inchipui...

Bula
| Bula a răspuns:

Acesta se poate stabili doar prin analize complexe de laborator si niccum pe TPU sau oriunde pe Internet!
Daca-i urgent, saptamana viitoare fugi la o clinica bine dotata pentru investigatii.

| mioara a răspuns:

Intra pe www. sfatul medicului. ro si vei afla mai multe