| okays a întrebat:

Am rau de miscare si trebuie sa plec in tabara peste cateva zile, cu autocarul, iar drumul va dura foarte mult. E ok daca iau Emetostop si Cocculine (homeopat)? Alte sfaturi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

Ceri un loc cat mai in fata unde balansul si energia electrosatatica sunt mai mici. Cauta un meniu pe google pentru greata de masina, f important. Stiu de niste pastile de farmacie dar toata lumea spune ca te opresc sa vomiti dar greata nu dispare. Nu uita - ce mananci e f important, putin dar nu deloc.

4 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

Du-te obosit pe drum ca sa poti dormi usor.

| KillaNoFilla a răspuns:

-nu te uita pe geamurile laterale,uitate in fata prin parbriz
-nu manca nimic dimineata inainte de plecare,mananca pe drum dupa cateva ore, dar nu lactate, gras sau suc.
-ia si o lamaie sau ceva murat, sa o gusti, in caz ca incepi sa te simti rau
-roaga-te sa nu fie cald in autocar.

| Lukasz a răspuns:

Este ok, poti sa-ti ei si niste pungi laughing

| clarutay a răspuns:

Daaaa Cocculine e foarte bun! Am si eu rău de mașină și am mers cu autocarul...Dar nu mi-a fost rău!