| danaalexandra00 a întrebat:

Am si eu cateva intrebari pentru cei care au folosit Zineryt:
1.este bun? adica da rezultate si in cat timp [pe prospect scrie ca trebuie sa il folosesti 10-12 saptamani]
2.cat folosesc zineryt pot sa ma dau cu fond de ten?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
soothe
| soothe a răspuns:

Depinde ce fel de acnee ai. Daca medicul ti-a spus sa folosesti, foloseste-l.
Fondul de ten cred ca nu este o chestie care sa ajute la vindecarea acneei. Probabail ca stii ca acneea se produce dataorita infectiei glandelor sebacee din piele, deoarece hormonii in exces incetineste procesul natural de golire a sebumului pe suprafata pielii; acesta se colecteza sub piele si se infecteaza.
Zineryt contine zinc si un antibiotic. Daca pui fondul de ten deasupra intazii procesul de vindecare. Citeste si http://www.soothe.ca/acnee.htm

| lays a răspuns:

Eu am folosit. m-am dat ceva timp. a fost bun. dar acum nu mai da rezultate.probabil pentru ca l-am folosit prea mult si tenul s-a obisnuit.mai era eutirox. e vreo 30 de lei sau triamcinolon la vreo 8 lei(pe asta l-a folosit o prietena)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

1.La mine a dat rezultate dar cand era perioada aia a lunii, imi apareau iar cosuri si nu-mi treceau cu Zinerytsad. Eu m-am dat mai mult de 10-12 saptamani.Cred ca am un an si ceva:d.
2.Pai,eu ma dadeam cu fond de ten, apoi ma demachiam si dupa, ma dadeam cu Zineryt. Dar parca nu mai avea acelasi efectsad.
3.Eu acum folosesc alcool sanitar pentru cosuri(de pe spate, fata, decolteu) si crede-ma, in 2-3 zile mi-au trecut toate.Cred ca e mai bun decat sa ma dau cu ZineryttongueOricum, tu faci cum vrei.Succes:*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu cred ca fiecare ten are propria solutie, asa ca daca la unii merge cu zineryt s-ar putea ca la tine nu