| racc a întrebat:

Am si eu o durere in partea dreapta intre coaste si bazin. Undeva sub coaste. Ce sa fie? Cum imi trece?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
mira
| mira a răspuns:

S-ar putea sa fie ceva legat de functionarea colecistului.Nimic insa nu este sigur fara o ecografie.Ia legatura cu medicul de familie care te va dirija spre un specialist.Nu neglija.

| zekzx a răspuns:

In partea dreapta sub coaste este ficatul, http://ro.wikipedia.org/wiki/Fi%C8%99ier:Gray1223.png. Si poate sa fie una din bolile de mai jos
Ciroză;
Hepatita A;
Hepatita B;
Hepatita C;
Maladia lui Wilson;
Cancer al ficatului.
Afla mai multe despre fiecare boala aici http://ro.wikipedia.org/wiki/Ficat. DAR cel mai bine du-te la medic.

| Antonia2013 a răspuns:

Un consult medical ar elucida problema. Medicul de familie e cel mai in masura sa te ajute!