| SelGomez a întrebat:

Cate kg credeti ca as putea slabi intr-o saptamana mancand doar fructe si legume.Un fel de post, adicahappy..As manca ciorba de legume,ciuperci cu orez, beau super multa apa. aproape 3l pe zi.As mai manca salate uneori cu cartofi fierti, o banana dimineata(sau un mar) si as face in jur de 45-60 minute sport pe zi. Nu as manca deloc lactate, carne sau dulciuri. Exact un fel de post. Tin sa mentionez ca am 1.75 si vreo 66 de kg. Aveam 62 acum vreo 2 luni si cred ca am ciugulit prea multe dulciuri,cozonac, etclaughing. Deci cate kg credeti ca as putea slabi intr-o saptamana de genul asta? SI mai aveti vreun sfat?happy FUNDITAhappy.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| AAlinaaa a răspuns:

Pe saptamana este bine sa slabesti doar un kg.Mai mult nu este bine! De ce nu te duci la aerobic? Eu ma duc si este eficient.Te mai sfatuiesc sa nu incerci nicio prostie de pe net cu pastile si chestii, sa nu ajungi la spital sau sa iti strici metabolismul. Ai grija :*

2 răspunsuri:
| NuEsteDisponibilNumeleAndreiSimplu a răspuns:

Dieta pe baza grupei sanguine, 2l+apa, fara dulciuri(cam aspru?laughing), sport.Mancarea sa fie slaba in grasimi si sa mananci alimente ce contin proteine(carne slaba,soia,mazare,linte, naut, tofu)
Eu am slabit 12-14kg numai fara dulciuri si fara prajeli.Deci faci cum vreilaughing.

| vampire16 a răspuns:

Daca mananci 3 zile numai fructe, dupa aia daca mananci 3 zile legume si dupa aceea 3 zile numai lactate slabesti in jur de 16-20 kg.Bafta la slabit!happy