| MarcuMarian255 a întrebat:

Am și eu o întrebare, cum se numește atunci când stai liniștit și dintr-o data tremuri 2 secunde și dacă se poate măcar o explicație ca sunt foarte curios.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
20 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Frison.

| MarcuMarian255 explică (pentru darrio2007):

Pai da da frison tine mai mult și este condus și de o răceală

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Numai medicul stie, tu ai asteptari prea mari de la noi, mergi la medicul de familie fa ti toate analizele si o sa aflii ce ai.

| MarcuMarian255 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Pai da da chestia asta o are toată lumea doar ca nu știu eu cum sa explic sau cum se numește

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Tresărit

| Violleta2022 a răspuns:

Frison

| MarcuMarian255 explică (pentru Violleta2022):

O sa caut sa vad mai multe chestii despre frison da nu cred ca este ceea ce caut eu mai exact

| Sofer a răspuns:

Ai pățit lucrul asta?

| MarcuMarian255 explică (pentru Sofer):

Da tu nu? Foarte multe persoane experimentează asta da nu cred ca știu eu sa explic cum trebuie

| Sofer a răspuns (pentru MarcuMarian255):

Pățesc des. Ca si cum ar un deja vu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Lipsa de alcool.

| 19flo79 a răspuns:

Probabil atipesti usor si brusc te trezesti si te sperii pe moment dupa care iti revii. happy

| MarcuMarian255 explică (pentru 19flo79):

Nu ma refer la acel tresărit în somn, ma refer la axel tresărit când dai de frig da nu prea știu eu sa explic cum trebui

| MarcuMarian255 explică (pentru 19flo79):

Acest lucru despre care vorbești este mai mult un tresărit decât o tremurătura

| LittlePoppy a răspuns:

Poate un puseu de tensiune?

| idkkkkkk a răspuns:

Nu stiu daca te referi chiar la asta doar ca ma gandesc ca ar fi ceva simptom legat de anxietate

| MarcuMarian255 explică (pentru idkkkkkk):

Da nu știu ce sa zic da nici eu nu știu foarte bine cum sa explic

| MarcuMarian255 explică:

Deci pana la urma am găsit cum se numea și acesta este numele "myoclonus" și va mulțumesc mult pentru răspunsuri

| AlexandruCristian12134 a răspuns:

Tresărit. Acest lucru se întamplă când inima bate din ce in ce mai rar și creierul trimite un șoc ca să o aducă la ritmul ei normal.