| FaNTøMëL a întrebat:

deci sa incepem laughing vreau sa incep sa fac asa... cam 20 de flotari a cate 4 serii si 20 de abdomene a tot cate 4 serii. si vreau sa-mi spune-ti si mie. ce ar trebui sa mananc?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Cosmin86 a răspuns:

Proteine ( carne, branza, oua, lactate ) si carbohidrati. Dar in special proteine.

Dar doar cu flotari si abdomene nu faci mare lucru, muschii trebuiesc lucrati din mai multe unghiuri. Asa tu faci doar piept ( partea inferioara ) si partea de sus a abdomenului, atat.

Brate nu, umeri nu, spate nu, picioare nu. O sa arati putin ciudat.

Fa mai multe exercitii, cam 3-4 pentru o grupa mare ( piept, spate, picioare ) si 2-3 pentru o grupa mica ( biceps, triceps, antebrat, umeri, gambe ).

| FaNTøMëL explică (pentru Cosmin86):

Pai nu faceam doar atat trageam si de gantere stai calm dar eu am vrut sa stiu ce sa mananc.

| Cosmin86 a răspuns (pentru FaNTøMëL):

Http://www.culturism.ro/alimentatie/

Ai acolo o gramada de articole in domeniu.