| Edytzu2010 a întrebat:

in 6 zile imi scot ghips-ul si vreau sa stiu peste cat timp pot sa scriu, si sa ma joc pe pc, am avut ruptura la incheietura!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Ωmega a răspuns:

Cam om care a avut incheietura rupta, de obicei in cateva zile o sa fii functional. Iti recomand sa nu fortezi mana la tot felul de activitati imediat dupa ce scoti gipsul. Las-o sa se obisnuiasca din nou cu faptul ca se poate miscawinking

2 răspunsuri:
| katy a răspuns:

Dupa recuperare.nu exista un timp anume, fiecare persoane se recupereaza diferit

| PureIntentions20029 a răspuns:

Hey, eu imi rupsesem mana inainte de capacitate, iar cand mi-am dat ghipsul jos nu puteam sa imi misc foarte bine mana. Cand ajungi de la doctor trebuie sa stai cu mana in apa calda si sa faci exercitii pentru in timp indelungat, iar dupa o zi o sa iti recapeti sigur mobilitatea, dar nu juca baschet, sa nu cari greutati, pentru ca este destul de periculos.