| eubaiatulsexi a întrebat:

Am avut mana in ghips 30 de zile rupta la incheietura in 2 parti. A trecut de atunci 5 luni nu ma doare nimic dar cand ridic o haltera de 10 kg cu acea mana imi trosneste osul de la ruptura dar nu ma doare. e normal ar trebui sa mai astept si sa incep iar sala?

Cat mai multe raspunsuri. funda promit

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| lpavel a răspuns:

Acum nu te doare dar peste ani cand va incepe durerea nu vei mai scapa de ea! Uita de antrenamente vreo 2 ani sau macar pana nu vei mai auzi pocnind osul cu pricina! Bafta!

| eubaiatulsexi explică (pentru lpavel):

Mentionez ca am 18 ani. nu stiu daca a fost foarte grav pot ridica dar nu ma simt eu cu forta in ea. sper sa se refaca odata.

| lpavel a răspuns (pentru eubaiatulsexi):

Nu conteaza ca nu a fost grav... ascultati corpul, niciodata nu minte, daca nu atunci mai devreme sau mai tarziu vei suporta consecintele! Bafta!