| DragonuAK47 a întrebat:

ma doare in partea dreapta mai sus de picior [ la apedice ] ma doare si picioru, abdomenu. diaree. si nu stiu ce sa zic. cred ca am apendicita deci nu mai pot e burta ma doare de numai pot si in dreapta jos care ati avut apendicita si stiti va rog frumos sa imi lasati un comm aici va rog mersi!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Tourniquet a răspuns:

Da. Clar ai apendicita!
Fuguta la doctor cat mai devreme posibil inainte de starile de voma, varsaturile. happy
Daca apar starile de voma, varsaturile si dureri cand ridici piciorul drept, iar daca apesi in zona apendicului te doare foarte tare, fugi la Urgente. happy
Bafta!

10 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Eu am dureri asemanatoare cu ale tale dar numai la stomac cand beau o cana de lapte plina sau de la mancare ma mai prinde durerea, si nu imi pasa nu am de gand sa merg la medic ca aici la astia faci o coada de te rupi la spanioli, cand nu ma pot tine in picioare atunci sa ma ia ambulantawinking

| Tourniquet a răspuns:

@CedryK, 8 litri de Coca-Cola? Saracutul tau ficat! Vezi ce patesti de la Coca-Cola? Acum hai fuguta, treci pe cacao cu lapte! laughing

| gargaritza_5474 a răspuns:

Am avut si eu de astastraight facee groaznic, era de la fiere,, desi eram operata de apendicita ma durea ingroziiitor baisadimi venea sa urlu, a venit ambulantabig grinai grija, cu fierea nu-i de jucat

| gargaritza_5474 a răspuns:

Aa...eu am avut alte simptome.big grin

| gargaritza_5474 a răspuns:

8 litristraight facetrebuie sa fiiii baiaaaat!laughing)

| andreea1523 a răspuns:

Si eu am avut apendicita.
Du`te la doctorwinking

| DragonuAK47 explică:

M-as duce la medicul de familie. dar a fost de dimineata a si apropo azi de dimineata cand amm sculat nu mai puteam sa ma misc ma durea in partea dreapta de nu mai puteam. [ maine ma duc la medicul de familie sau la spital ] [ scuzati greselile gramaticale ]

| DragonuAK47 explică:

Mda n-am avut apendicita laughing a fost ca am baut prea multa coca-cola... am baut vreo 8 litri in 24 de ore laughing si de asta m-a durut. am stat si la perfuzii 4 ore crying hai bafta si mersi celor care m-ati ajutat

| BOTEZATU_4298 a răspuns:

Splina...cred...ca, apendicele e in stanga

| BOTEZATU_4298 a răspuns:

Eu zic ca e splina si eu am probleme daca te doare in partea dreapta si asta se intampla de la efort trebuie sa te odihnesti un pic nu e de gluma nici nu splina nu te speria daca nu te doare in stanga