| TFK a întrebat:

Salut..de cateva zile ma doare partea dreapta a stomacului,dar doar can ma misc atunci ma doare, altefel nu am nimic.nu cred ca e apendicita.cand ridica piciorul drept ma doare stomacul putin,deci stomacul,nu piciorul,in picior nu e nicio durere,asa am inteles ca e apendicita cu durere pana in picior, numai ca nu ma doare picioru... puteti sa imi spuneti daca e ceva grav? adica poate fi de la bila? am mancat niste cartofi prajiti si de atunci ma doare.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Raniia a răspuns:

Apendicele este in dreapta dar sigur nu este cauza durerii tale.Ti-au cazut rau cartofii prajiti, o sa-ti treaca.

| pietrean a răspuns:

Apendicita este in stanga. Colicistul(bila) este sub ficat, in partea dreapta. Poate ai ceva la stomac, "ti-au cazut rau" cartofii.Bea un ceai cald de sunatoare si vezi cum te simti dupa.

| Teo4ro a răspuns:

Poate sa fie pur si simplu gaz. Vezi si tu daca nu trece intr-o zi... mergi la spital...