| Creata_Ana_Maria_1994 a întrebat:

Am si eu o intrebare saptamana viitoare urmeaza sa-mi cumpar un bishon este greu de intretinut si ce hrana este buna pentru el este pui are doar o luna

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| SummerT a răspuns:

Pai greu de intretinut nu e. la fel ca oricare animal. necesita atentie, sa il speli de cate ori este nevoie si periat dupa. trebuie tuns la o anumita perioada de timp(cam odata la 5-6 luni). din cate am auzit si eu nu e bine sa ii dai sa manance mezeluri cand este mic. trebuie vaccinat(vorbeste cu un veterinar si te va informa el in legatura cu asta) si cel mai important are nevoie de afectiune. cainii sunt cei mai potriviti ca animale de companie

| Creata_Ana_Maria_1994 explică (pentru SummerT):

Iti multumesc mult de tot