| anonim_4396 a întrebat:

Am o intrebare, am intretinut relatii sexuale cu prietenul meu eu eram virgina, m-a fraierit, mi-a spus cuvinte frumoase doar ca sa ma ademeneasca ca sa-si bata joc de mine si eu i-am cazut in plasa. Atunci aveam 17 ani si vreo 9 luni, acuma luna viitoare urmeaza sa fac 18 ani. Mai am ceva mesaje de la el. As putea sa fac o plangere la politie? Vreau sa ma razbun, pentru tot ce mi-a facut.

5 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

La 17 ani si 9 luni ai discermanant complet, atata timp cat nu ai dovezi ca te-a fortat prin violenta, nu a comis nici o infractiune. faptul ca te-a convins sa faci sex este legal la varsta ta, nu iti poti face singura plangere la politie ca te-ai lasat convinsa.

| darrio2007 a răspuns:

Ti-a placut si tie.Razbunarea este arma prostului.Dai vina pe el pentru inconstienta ta.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Atata timp cat actul sexual a fost consimtit de catre tine la momentul ala nu ai ce plangere sa ii faci la politie. Ca te a prostit ca sa ti o traga... nu e nimic ilegal... e doar o lectie buna in viata pentru tine mai ales ca la 17 ani si 9 luni este destul de capabila sa iei niste decizii totusi

| Doub a răspuns:

De ce să te răzbuni pe el pentru prostia ta?

| andrei1237 a răspuns:

Nu, nu poti poti face plangere, pentru ca ce ti-a facut el a fost cu consimtamantul tau.