| Coditza19965 a întrebat:

Am si eu o intrebare Uneori ma doare in partea dreapta jos putin vrei 2 minute 3 dar nu o durere insuportabila doar putin! ma inteapa. Oare e pentisita sau e o raceala simpla? sper sa nu fie apendicita!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Maariiaa a răspuns:

Bună,

Trebuie să mergi la un medic ca să îți poată da un rezultat sigur, bineînțeles după ce faci radiografii.

| vaiana a răspuns:

Raspunsul ti-l poate da un medic chirurg. apendicul nu da aceleasi reactii la toti.difera.sanatate1

| Adeellee a răspuns:

Simptomele astea le aveam si eu.Eu eram foarte sigura ca am apendicita si cand am ajuns la doctor am descoperit ca aveam doar niste paraziti in organism. Evident ca e posibil ca tu sa ai altceva dar nu poti afla doar ducandu-te la medic, alt sfat nu-ti pot da.

| giorgeana2012 a răspuns:

Trebuie sa consulti un doctor neaparat!happy