| Maria_Andreea_R._1997 a întrebat:

Buna seara, de vreo 2 săptămâni ma doare in partea dreapta. Tin sa precizez ca nu am stări de greață, voma sau alte simptome care sunt pentru apendicita. Am stat 20 de minute pe un beton rece si pe urma a început sa ma doară, nu foarte tare dar e enervant. Am încercat sa ridic piciorul si nu ma doare. Oare sa fie o simpla răceala la burta? Aștept păreri.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Freya1 a răspuns:

Poate sa fie infectie urinara sau o problema la rinichi.Sau de la coloana sau pur si simplu ti s-a incarcat fiara.
Doar un medic poate sa iti spuna printr-un consult.Mergi la medicul de familie si vei afla.

| Maria_Andreea_R._1997 explică (pentru Freya1):

Ma doare in dreapta in fata. nu in spate

| Freya1 a răspuns (pentru Maria_Andreea_R._1997):

Da durerea de coloana poate sa persiste.In general o durere de coloana sau rinichi se rasfrange si asupra abdomenului pe partea pe care ai probleme in spate.

| kopli a răspuns:

Mai bine mergi la medic.