| GojoSatoru a întrebat:

Am și eu o problema. Am 20 de ani, aproape 21(sunt baiat) si cred ca am brațele mai scurte si mai subțiri decat ar trebui sa fie in mod normal. Plus ca am palmele si degetele ca ale unui copil, alti prieteni au palme și degete mai mari chiar daca sunt de varsta mai mică. Cred că este o problema de dezvoltare a corpului. Am incercat sa le spun părinților dar nu prea îi interesează, chiar nu știu ce sa fac.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| mODIN a răspuns:

Comparat cu parintii tai, ce fel de proportii ai?

| GojoSatoru explică (pentru mODIN):

Am palmele și degetele mai mici decat ei

| ioana748 a răspuns:

Ai putea merge la doctorul de familie sa intrebi o parere.
Posibil sa fii in standard dar in comparatie cu ce ai vazut tu sa ti se para ca nu este ok.
Ai putea sa faci niste exercitii prin care sa stai agatat de o bara cateva secunde pe zi.
Corpul inca se mai dezvolta.
Si fiecare suntem cum suntem, asta e, nimeni nu i perfect.
Toate cele bune,

| GojoSatoru explică (pentru ioana748):

Multumesc pentru sfat. Din cauza acestui lucru ma simt inferior si n-am curaj sa fac mai nimic

| ioana748 a răspuns (pentru GojoSatoru):

Nu esti inferior. Pai un om in carucior fara picioare cum ar trebui a se simta?
Sa ne raportam la noi insine in primul rand.
Faza cu agatatul de o bara vezi ca functioneaza.
Dar nu ai motive de stres. Inainte de invelisul nostru care este imperfect in toate cazurile, suntem suflete si forma de viata.
❤️