| alexRE a întrebat:

Am si eu o problema care ma framanta cam de 3 saptamani:E putin cam jenanta:

Deci...sunt baiat 15 ani, si mi-a aparut pe preput pielea care se retracteaza chiar in fata, niste bubite multe si foarte mici apropiate foarte mult una de alta dandui un aspect rosiatic si cutanat pielii, vreau sa mentionez ca, ma mananca si deranjeaza foarte mult dupa ce urinez, ma mai lasa mancarimea cand ma dau cu crema de galbenele dar am o senzatie foarte mare de disconfort. A da inca un lucru sunt virgin si preputul nu-l pot retracta in spatele glandului decat partial.

Sunt foarte ingrijorat ce ar putea fi? O ciuperca? Bacterie

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Este o infectie datorata igienei care lasa de dorit. Probabil ca datorita dificultatilor de decalotare, nu faci aceasta operatiune complet zilnic si se aduna smegma care se infecteaza. Nu este o boala transmisa sexual, asa ca nu ai motive sa-ti fie rusine. Medicul de familie te va trata, iar dupa vindecare vei merge la urolog sa vada daca ai fimoza sau decalotarea se poate face cu putin ajutor.

| Dragotta a răspuns:

Este o infectie tu tio speli in fiecare seara cu apa si sapun? Acuma trebuie sa te duci la doctor ca altfel : "Iti va incepe sa sangereze si va face puroi si o sa ai bube care se umfla ca capusele" alea daca le spargi ramane gaura.Asa ca mai bine iti zic eu du-te la doctor lasa rusinea asta ca doar de asta este doctor. Fara rusine chiar daca e femeie.Doar ea stie ce va vedea daca se face doctor si crede-ma a mai vazut multe din astea. Du-te cu, curaj sau va trebui sa fi operat.(Operat adica nu tio taie ramane acolo doar ca experienta va fi terifianta)Si un prieten de al meu a avut acea problema si de aia stiu. El a trebuit sa fie operat cryingMult noroc sarbatori fericite si sper sa te insanatosesti. Funda plz

| pitbull22 a răspuns:

Nu ii nimic:-J trece de la sinehappy trebuie numai sa ai rabdarewinking se mai intampla la baieti:p daca te dai cu creme de galbenele ii binehappy insanatosire cat mai rapidahappy un an nou fericithappy

| Raluu a răspuns:

Banuiesc ca este o alergie la ceva materiale din imbracamintehappy cred ca ar fi cazul sa vb cu parintiihappy sincer. poate fi doar o alergie sau poate fi o bacterie. nu te speria si vorbeste cu parintii! si nu mai folosii crema de galbenele! mergi la medic este posibil doar sa agravezi situatia cu crema. incearca si cateva pastile de claritine. asa vei vedea daca este vorba despre o alergie sau nu. sper ca ti-am fost de foloshappy

| Teuta8941 a răspuns:

Cred ca ar trebui sa consulti un doctor! :-s

| KriSt3n a răspuns:

Mai bine du. te la un doctor. daca iti este rusine sa le spui parintilor sau mai stiu eu ce.winking

| Andreea_8954 a răspuns:

Nu.cu siguranta nu stai linistit!