| AIeXxX a întrebat:

Salut TPU. Sunt băiat, 21 de ani și îmi vine să urinez și chiar urinez când mă masturbez, probabil este ca un fel de squirt la fete. E normal?
Deci, toată viața mea m-am masturbat cu ajutorul prepuțului, adică nu-l am tăiat. Abia acum am aflat că cei care au prepuțul, (de obicei îl taie când ești mic) se masturbează direct stimulând glandul penisului, folosind lubrifiant sau șampon dacă n-au. Am mai auzit de asta de mai demult, dar mereu îmi era frica sa încerc să mă masturbez așa, am încercat dar stimularea era prea puternică, chiar și cu lubrifiant, se simțea parcă te durea dar nu te durea, în fine. Abia acum am zis dă să incerc sa o fac și eu așa, fără ajutorul prepuțului, și cu lubrifiant direct pe gland, că oricum nu mor sau rămân fără penis dacă încerc. Și, deci mă impun să mă masturbez așa și iar simt înțepătura aia, dar tot continui, apoi începeam să simt o plăcere mai intensă, de parcă dau să ejaculez și când mă uit îmi dau drumul și nu înțeleg de ce iese prea mult lichid. Abia după câteva secunde realizez că eu de fapt urinez dar nu-mi dau drumul. Eram în șoc. Faza e ca dacă masturbez tot glandul penisului, și anume cel superior îmi vine să urinez, dar dacă stimulez doar glandul penisului inferior, adică partea de jos al glandului, îmi vine să ejaculez.
Acum întrebarea mea este, e ceva normal? Toți băieții care se masturbează așa, fără prepuț pot face asta? Daca freacă glandul superior tot le vine să urineze, iar cel inferior să ejaculeze? Menționez că eu sunt încă virgin și mă întreb dacă voi găsi partenera pe care o caut, voi pati la fel când vom face sex? Mi-e frica sa nu ma urinez în ea. Sau dacă voi folosi prezervativ, gen prezervativul când îl pui pe penis, glandul penisului sta la vedere, și atunci când faceți sex, prepuțul ala nu se mișcă. Prin urmare e posibil să mă urinez în prezervativ de la frecare? Trebuie să încep să mă masturbez fără prepuț mai des ca să nu mai pățesc așa? N-am idee cum va fi dar gândul acesta mă îngrijorează un pic.

8 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Nu ai voie sa urinezi cand iti vine sa ejaculezi, vezi de un urolog, poate duce la infertilitate

| sierra1 a răspuns:

Pare o situație patologică, du-te la medic

| AIeXxX explică (pentru sierra1):

Nu mă speria. Ce situație patologică?

| sierra1 a răspuns (pentru AIeXxX):

Vorbește cu un medic. Live, nu online

| Goete a răspuns:

Duoa ce am citit ca te masturbezi "cu ajutorul prepuțului" si ca normal.se taie la nastere, n-am mai putut de ras sa citesc mai departe - si nici interes n-am mai avut sa citesc mai multe tampenii.
De ce nu vorbesti cu mamica despre asta?

| AIeXxX explică (pentru Goete):

Mulți îl taie la naștere din cauza ca reduce infecțiile. Informează -te întâi și după comentează

| Goete a răspuns (pentru AIeXxX):

Sunt informat
In Romania o fi altfel

| Floridori a răspuns:

Daca ceea ce ai descris aici este real, exista o problema la nivelul tesutului muscular inelar la nivelul uretrei (numit sfincter).
Este o problema de natura medicala si ar trebui sa vizitezi un medic urolog.
Numai bine!