| AndreeaMC0718 a întrebat:

Am și eu o problemă. M-am lovit la degetul mare de la picior și mă doare. Încerc să îl mișc sau să îl îndoi și nu pot din cauza durerii. Mă gândesc că poate s-o fi pus un cârcel. Voi ce spuneți? Dacă e cârcel, ce pot face să scap de el și de durere?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
11 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Ai scris asta acum 8 minute, peste incă pe atâta, ești ca nouă

| AndreeaMC0718 explică (pentru sierra1):

Dacă tot nu ești în stare să dai un răspuns de ajutor, mai bine taci. Și să știi că încă am durere și tot nu pot să îndoi degetul.

| sierra1 a răspuns (pentru AndreeaMC0718):

"nu ești în stare să dai un răspuns"

răspuns tipic și violent dacă ți se relevă inutilitatea intrebării. Pariez că nu te bagă nimeni in seamă și d-aici și exprimarea

| AndreeaMC0718 explică (pentru sierra1):

Unde vezi tu violență și de unde știi tu că nu mă bagă nimeni în seamă? Eu ți - am răspuns în sensul că nu m-ai ajutat cu nimic. Puteai pur și simplu să treci peste întrebare, nu să o iei la mișto cum că mi-a și trecut deja.

| sierra1 a răspuns (pentru AndreeaMC0718):

"mi-a și trecut deja."

ai văzut?

| AndreeaMC0718 explică (pentru sierra1):

Nu am spus că mi-a trecut?‍♀️
Mai citește încă odată comentariul...

| MaryMaria333 a răspuns:

Eu am patit mai grav ca tine am facut entorsa la glezna. Niste dureri a dracului de mari de am zis ca ma urc pe pereti. Mi-am facut compresa de apa cu otet+mam uns cu crema mentolata. In 2 zile am fost free. Asa sa faci si tu. Sper ca te-am ajutat. Sanatate!

| AndreeaMC0718 explică (pentru MaryMaria333):

Mulțumesc frumos pentru sfat!

| sierra1 a răspuns (pentru AndreeaMC0718):

Dă-i omului o fundă că te-a scos din comă

| MaryMaria333 a răspuns (pentru AndreeaMC0718):

Cu drag!winking

| AndreeaMC0718 explică (pentru sierra1):

Vezi-ți omule de treabă...