| anonim_4396 a întrebat:

Am si eu o problema.problema unghiilor spuneti-mi va rog un tratament cum as putea sa nu mi se mai exfolieze unghiile si sa nu mi se mai rupa...astept raspunsuri din partea voastra...va multumesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| patricia_1074 a răspuns:

Ininte sa te pui seara sa dormi maseaza-ti mainile(degetele si unghiile) cu ulei de masline...nu foarte mult....axeaza-te in special pe suprafata unghiilor...

6 răspunsuri:
.Mr.Mike.
| .Mr.Mike. a răspuns:

Exista geluri cu calciu care intaresc unghiile sau incearca sa aduci un aport de calciu organismului tau(calciu efervescent, lactic, etc.).
Nu vreau sa fac reclama! http://shop.metropolitans.ro/catalog/product_info.php?products_id=837 sau http://shop.metropolitans.ro/catalog/product_info.php?products_id=835 La mama astea au functionat-ea avea unghiile putin deformate din cauza solutiilor pentru curatenie si acum si-au revenit la normal dupa ce si-a dat 3 saptamani cu gelurile astea.

| xtina a răspuns:

Buna, eu folosesc de la Avon si sunt bune. Am si eu problema ta! Si folosesc crema si tratament de unghii de la Kallos .depinde de unde vrei eu si de la Avon si de la Kallos!

Mult Succes!

| Irina a răspuns:

Poti incerca sa iei vitamine pentru par si unghii sau mergi la o manichiurista, cunoaste cel mai bine tratamentele si te poate indruma.

| BuBuLyNa a răspuns:

Inceraca sa nu-ti mai faci unghiile o perioada mai mare de timp.la mine a mers incearca ca nu ai nimic de pierdut

| ciumpalaku a răspuns:

Din gama Nutrilite de la Amway, produs pentru par, piele si unghii.Vei fi multumita cu siguranta.Il vrei?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Asi scuze.