| alexiaolaru09 a întrebat:

Am streptococ grupa A, si trebuie sa fac penicilina. Sa imi pun branula sau sa fac in fund? Care e mai dureroasa? Poti sa faci complicatii?
Cineva care a facut asa ceva, pentru aceasta bacterie.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Donsavas a răspuns:

Fără tratament, ai putea avea probleme grave de sănătate în timp. Cred ca ar trebui sa ti injectezi medicamentul direct, fără alte complicații, e mai sigur așa. Cat despre durere...ce te vei face dacă în viața asta, fără sa vrei, fără sa știi, fără sa te aștepți ți se va intampla sa suferi un accident? Ce mai zici atunci? Ce rost are sa te plângi sau îngrijorezi de niște înțepături amarate? Viata Îți poate aduce greutăți mai mari, când nu te aștepți.

| mudokins78 a răspuns:

Cum bre sa iti pui branula?
nu suporti cateva injectii?
vrei sa se infecteze pe langa branula aia?, tinand cont ca exact din cauza asta te tratezi?
faci cum vrei! nu recomand branula la o nimic toata.

| AndreiWeisz a răspuns:

Injectie, o intepatura si ai terminat. Cu branula mai risti sa-ti si sparga vreo vena laughing

| Duță_Ionuț_1995 a răspuns:

Îți recomand injecțiile...Sunt puțin dureroare dar efectul este unul mai bun și mai rapid...
Ai grijă să nu transmiți și la altcineva:)

http://www.iseriale.com/