| AnMarie a întrebat:

Am de facut tratament cu penicilina intravenos. Nu am mai facut pana acum niciun tip de injectie decat cand eram mai mica, si atunci Moldamin, care a fost groaznic, moptiv pentru care m-am oprit din tratament. Intrebarea este.Doare penicilina facuta pe branula? Multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| marrr a răspuns:

Penicilina doare in general, indiferent de locul in care o faci. Am sa-ti dau un mic sfat pentru a mai potoli durerea: de fiecare data cand ti se injecteaza, sufla peste locul in care iti face injectia si ai sa vezi ca nu va mai durea asa de tare. Eu am facut in fund laughing.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu din 8 in 8 orecrying dureroase si am facut si moldamini mai am 2 de facut dar si eu fac tot in fund dar in burtasad inainte de a tio face sa zici asa : tatal nostru care esti in ceruri laughing...