| flor31 a întrebat:

Am tenul plin de cosuri, am folosit foarte multe creme recomandate de dermatolog, iar rezultatul a fost nesemnificativ iar intr-o zi o doamna mi-a spus sa iau dimineata pe stomacul gol o lingurita de drojdie de bere proaspata, de azi am inceput sa iau, ajuta drojdia la ceva sau trebuie sa renunt?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| ramonica1979 a răspuns:

Zice ca drojdia ingrasa...nu stiu ce sa zic

| RuXx_9720 a răspuns:

Nu stiu daca drojdia ajuta la ceva, dar uite cum fac eu: mama imi incalzeste (fierbe) intr-o oala ceai de musetel. Cand e gata, stau cu fata deasupra lui cu un prosop pe cap(aburii deschid porii si ajuta!) Apoi, cu un tifon imi stoarce toate punctele negre. Te dai la sfarsit cu crema si astepti o zi sau doua. O sa vezi ca mergebig grin Succes!happy

| Bia_8599 a răspuns:

Da, drojdia de bere e foarte sanatoasa! Si este foarte buna nu doar pentru revigorarea si detoxifierea organismului ci si pentru tratarea a numeroase boli. Datorita continutului bogat de vitamine si minerale, drojdia de bere mai este folosita in diete de slabire si in tratamente cosmetice.
Drojdia de bere este un medicament universal si un aliment miraculos, care trateaza o multitudine de afectiuni. Este usor asimilata in organism si are efect regenerator. Ajuta organismul sa ramana tanar si activ. Este un ingredient esential pentru un ten sanatos si par stralucitor. Ajuta si in dietele de slabire, fiind foarte satioasa.
Poti citi mai multe aici: http://sanatate.acasa.ro/......39426.html

| andreyamica a răspuns:

RENUNTA! drojdia nu face bine la nimic, o prietena de-a mea a avut o gramada de cosuri pe fata si intr- 0 luna a scapat, si sa-ti zic cum:

- nu bea lapte
- bea 1, 5 pe zi de apa
- legumele si fructele, ajuta

asa am facut si eu, n-am niciun cos, decat pe nas

Bafta!